MY BOYFRIEND HAS A THIGH GAP AND I DON’T

img_54111

That’s not something I talk about often, but I often get questions from you guys about getting comfortable with your body and experimenting with different fabrics or cuts. The thing is I ain’t a model, just like probably most of you. I’m not on a diet, I work out when I remember and I’m kind of not too tall. Funny thing is I don’t even have a thigh gap, while my boyfriend has one. Anyways you get the point.


Zbyt często nie mówię o tym temacie, ale często dostaje od was pytania dotyczące czucia się komfortowo z własnym ciałem i eksperymentowaniu z nowymi stylami, materiałami lub krojami. Fakt jest taki, że ja jak prawdopodobnie większość z was, nie jestem modelką. Nie jestem na diecie, ćwiczę jak mi się przypomni i nie jestem zbyt wysoka. Nawet nie mam sławnej „thigh gap” a mój chłopak ma (źle to chyba o mnie świadczy ale kogo to obchodzi). W każdym razie, wiecie o co chodzi.

img_54781

I used to be constantly afraid of tying new cuts, styles or just any clothes that I didn’t wear before. I had this ideology in my head that some things can just not look good on you if you’re not a model. Well, I was wrong. Terribly wrong.

The truth is, anything can look good at you, no matter what size you are. What’s the secret? Confidence.

I’m not kidding, the more confident you are with your clothes the better you will wear them. It’s simple but not many people do it, instead they are freaked out and you can see it. Gurl embrace it, don’t hide it!


Kiedyś strasznie się bałam próbowania nowych kroi, styli i nawet kolorów. Miałam taką idee, że niektóre rzeczy wyglądają tylko dobrze na modelkach. Bardzo się myliłam.

Prawda jest taka, że (prawie) we wszystkim można wyglądać dobrze, nie ważne jakie ciało się ma. Chodzi tutaj jedynie o pewność siebie.

Wiem, że brzmi to odrobinę za prosto, jednak im bardziej pewni siebie jesteśmy tym lepiej ubrania będą na nas wyglądały. Wbrew pozorom mało osób stosuje się do tej zasady i widać często, że ktoś jest lekko przerażony własną stylizacją albo specjalnie coś zakrywa.

img_54361

 

img_54501

I always worry about my boobs, literally that they are too big (I’m not a fan of huge tits), I worry about my thighs in mom jeans and short skirts, about my massive arms when wearing summer tops, basically the list doesn’t finish. But I can definitely pull it off, I just had to learn how my body’s proportions work. I can’t tell you what will work for you, but I know my booty from A to Z. The key to this is experimentation, I have made so many mistakes it’s ridiculous, and I still make them, because this is the process of getting to know your body.

You may think you already know it, but honey trust me, if you really want to know it, go to any shop, pick up items that you 1) hate or 2) know that they won’t look good on you or 3) are just freaked out by or 4) they are too outgoing for your style. Go into the changing room and have fun, to be honest I hate shopping, but when I actually go I take in with me about 30 pieces of stuff that I want to try on, just for the sake of trying on.


Ja na przykład zawsze martwię się o mój biust, że jest po prostu za duży (nie jestem fanką dużego biustu hah), martwię się o moje uda w mom jeans i krótkich spódnicach, o moje masywne ramiona we wszystkich bluzkach letnich, lista się nie kończy. Ale wiem, że w każdej z tych rzeczy mogę wyglądać dobrze, bo nauczyłam się jak proporcje mojego ciała działają. Takich rzeczy bardzo łatwo można się wyczuć poprzez eksperymentowanie, popełniłam tyle błędów w moim życiu w kwestii ubrań, i na pewno popełnię jeszcze więcej, ale dzięki temu się uczę jak działa moje ciało.

Może macie wrażenie, że znacie je już bardzo dobrze, ale na serio jeśli chcecie znać je jeszcze lepiej i czuć się o wiele bardziej komfortowo, pójdźcie do sklepu, pozbierajcie ubrania których 1)nie na widzicie 2)wiecie, że nie będą dobrze na was wyglądały 3)boicie się ich albo 4) są za bardzo kolorowe/odważne itp. Pójdźcie do przebieralni i bawcie się z nimi. Szczerze bardzo nie lubię zakupów jednak ja już pójdę to biorę po 30 rzeczy których wiem, że nie kupię i je przymierzam.

img_54921

Through this little changing room experiment I discovered so much about my body and what looks good.

To conclude, stop worrying about what looks good or bad and just start experimenting and having fun with yourself. Don’t let anyone tell you how to dress or decide for you what will look good.


Przez takie eksperymenty odkryłam co pasuje a co nie, i jak kombinować z ubraniami żeby rzeczy, które same wyglądają słabo, wyglądały super w połączeniu z czymś innym.

Więc przestańcie się martwić bo w jakiejś książce napisali, że te ubrania nie będą na was dobrze wyglądały i koniec, zacznijcie sami eksperymentować i dopiero wtedy się przekonacie. Nie pozwólcie żeby ktokolwiek oprócz was decydował jak się ubierać lub co dobrze ma wyglądać.

COAT || River Island

TOP || Miss Trouble Store*

JEANS || Forever21

BOOTS || Zara

EARRINGS || Rokit Vintage

Share:

7 Comments

 1. February 24, 2017 / 5:27 pm

  This look is so cool! I seriously love everything about it!

 2. Maja
  February 5, 2017 / 1:09 pm

  Dziękuję za świetny post xoxo

 3. Ali
  January 29, 2017 / 7:07 pm

  Po raz pierwszy jestem na Twoim blogu i muszę przyznać, że ten post wywarł na mnie niezłe wrażenie! Tekst jest ciekawy i dobrze napisany, a dodanie go w dwóch językach to genialny pomysł!

 4. maja
  December 3, 2016 / 7:47 pm

  piękne spodnie!

 5. Klara
  November 25, 2016 / 12:09 am

  Super post Berry!! Uwielbiam Cię za Twoją pewność siebie, a Twój styl jest genialny! Inspirujesz i uświadamiasz nam, że ciuchy z najnowszych kolekcji zary i h&mu to nie żaden wyznacznik mody i must have <3 <3

 6. fate0o
  November 22, 2016 / 5:32 pm

  Świetny ten post, może zacznę eksperymentować z bardziej odważnymi ubraniami. Te buty są przecudowne

 7. Ami
  November 21, 2016 / 6:53 pm

  Berry dziękuje za ten post, muszę się udać w najbliższym czasie poeksperymentować z ubraniami, buziaki xx

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?