CONTRASTS

img_5204  img_5232 img_5241

Personally I have never been a fan of wearing patterns or worse mixing them with other designs etc. But people change (especially my taste changes like 24/7), and somehow I fell in love with the leopard print. I feel very nostalgic about it in some way, my mum always had her leopard coat and was always looking out for new ones (she still does). Funny thing, the coat I’m wearing was a gift from my mum.


Szczerze, nigdy nie byłam fanką noszenia wzorów albo gorzej mieszania ich z nadrukami i innymi wzorami. Ale ludzie się zmieniają (szczególnie mój gust, który zmienia się co kilka godzin), i w jakiś sposób przekonałam się do panterki. Czuję pewną nostalgię co do panterki, moja mama zawsze miała swój płaszcz, i zawsze szukała więcej panterki (nadal to robi). Śmieszne jest to, że płaszcz który mam w tej stylizacji dostałam właściwie jako prezent od mamy.

img_5257img_5206

This year is all about experimenting, I said it before but my goal is to go out each day and look ‘wow” (basically I ditched the jeans+t-shirt look). In the end it’s not as hard as it seems and it’s definitely more fun.

Graphic tees… actually band tees are my number one go to piece this year, they literally look good with EVERYTHING, plus you can dress them up or down. It’s amazing, at the same time you can show off your awesome music taste.


W tym roku chcę jeszcze bardziej eksperymentować, już kiedyś to mówiłam ale moim celem jest aby wychodzić z domu każdego dnia i wyglądać „wow” (w skrócie, unikać standardowy zestaw jeansy + t-shirt/sweter adiós). Nie jest to aż tak trudne jakby się wydawało a zdecydowanie jest więcej zabawy.

Wszystkie koszulki z zespołami są moimi ulubionymi elementami szafy w tym roku, na serio, wyglądają dobrze ze wszystkim, no i można założyć je bardziej na luzie lub bardziej wyjściowo. Są po prostu niesamowicie wygodne pod każdym względem i w tym samym czasie mogę chwalić się moim niesamowicie dobrym gustem muzycznym.

img_5278 img_5286

I also gave a go to weird pants, since I’m more of a pants girl rather than skirt girl. I have always felt a bit more masculine in my soul than feminine if that makes sense.  These bell ends are pretty cool, it’s like wearing leggings but with a touch of coolness (I won’t even mention how comfy they are).


Dałam szansę też dziwnym krojom spodni, zawsze wolałam je od spódnic i sukienek ale ciężko było mi się przekonać do czegoś innego niż czarne jeansy. W tej stylizacji mam na sobie legginsy/dzwony, dziwne połączenie, taka wygoda z modą.

img_5314 img_5296  img_5329

In conclusion, in the past couple of months I have appreciated the importance of staple pieces in my closet (ps. I feel each piece in this outfit is actually a staple piece). I’m talking here about an item which you can pair with the most casual thing and you will still look “interesting”. In some way it’s important because as human beings we are lazy, and no one has time to prepare their outfit a week ago. With staple pieces, you just take them out and add anything really, and you’re good to go.


Podsumowując, przez ostatnie kilka miesięcy zaczęłam doceniać jak ważne jest posiadanie wyjątkowych „statement pieces” (da się to w ogóle przetłumaczyć na polski, jeśli tak to przepraszam ale drugi dzień nad tym myślę), mówię tutaj o czymś takim jak ten o to płaszcz, lub spodnie, coś wow, co będzie sprawiało, że wygląda się trochę ciekawiej. Takie ubrania są o tyle fajne, że zakładacie je do byle czego, nawet do jeansów albo prostej bluzki, i od razu wasza stylizacja wygląda jakbyście dłużej nad nią myśleli. Uważam, że posiadanie takich rzeczy jest ważne, bo jako ludzie jesteśmy leniwi (przynajmniej ja uhh), i nie chcę myśleć o tym co założę jutro.

img_5351

 

JACKET + PANTS/ZARA

T-SHIRT/MISSGUIDED

CHOKER/TOPSHOP

EARRINGS/ROKIT VINTAGE

BAG/SKINNYDIP

4 Comments

 1. Victoria
  November 7, 2016 / 8:04 pm

  Najgorzej jest zacząć swoje próby z eksperymentowaniem ze stylem w małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają. Mówię tu o typie miasta gdzie znasz wszystkich swoich rówieśników i wszystkie plotki o nich ale cześć na ulicy im nie powiesz (zresztą vice versa). Moja przygoda zaczęła się od małej turkusowej torebki. Już od dłuższego czasu coś się we mnie buzowało, duży wpływ miałaś właśnie ty Berry ale moje wszystkie ubrania i buty były takie jak wszystkich, byłam idealnie dopasowana do wzoru ubierania w moim mieście. Pewnego dnia wybrałam się kupić buty i na półce pewnego dość znanego sklepu, chyba jednego w którym można coś znaleźć w mojej miejscowości leżała mała turkusowa torebka, przyznaje ze moja pierwsza myśl była “Boże, kto mógłby nosić taka torebkę” ale przez to przypomniało mi to ze mialam sobie kupić jakaś mąka czarną torebkę (oczywiście taka nie wyróżniająca się) więc przeszłam sie po sklepie w poszukiwaniu ale nic nie znalazłam. Byłam trochę zniechęcona i coś mnie tchnęło “dawaj, przymierzyć tą turkosową”. Byłam przekonana że zaraz odłożę ją na miejsce lecz w momencie gdy ja założyłam i spojrzałam się do lustra wpadłam po uszy. Pierwsza osoba która ja zobaczyła stwierdziła ze jest okropna “blee ten kolor” “gdyby była czarna..” “od kiedy ty lubisz taki kolor” “nigdy bym nie kupiła sobie takiej torebki” chciałam wtedy powiedzieć ” ale ktoś cie pytał o zdanie? ” lecz wolałam zachować złośliwości dla siebie i dostrzegłam, że powoli wyrywam się ze wzorców w moim mieście. Do tej pory kocham moja przełomową torebkę a komentarze że mój gust się zmienił i jest dziwny słucham z przyjemnością. Nadal muszę uczyc się jak przełamywać streoptypy i bardzo mi w tym pomagasz Berry, jestes niesamowitą inspiracją i uwielbiam cie słuchać. Za to i wszystko inne WIELKIE DZIĘKI ❤️

 2. November 4, 2016 / 6:46 pm

  Ja jestem fanką panterki od dzieciństwa , kocham ten wzór.Fajnie , że eksperymentujesz .Sama kombinuję żeby nie wyglądać zbyt prosto 🙂

  http://dorotasil.blogspot.com/

 3. Aleksandra
  November 2, 2016 / 11:21 pm

  Jak ja ci zazdroszczę, że możesz się tak ubierać. Uwielbiam twoje stylizacje i tą również mnie zachwyciłaś szczególnie spodniami. Po prostu wow.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?